FANDOM


TVP 1
06:00 Pani Prezydent - odc. 2 (Commander in Chief, ep. 2 First Choice); serial kraj prod.USA (2005)
06:40 Wielki skok (Can I Do It? The Big Jump); film dokumentalny kraj prod.Słowenia (2007)
07:00 Transmisja Mszy Świętej z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach
08:00 Tydzień
08:25 Klub przyjaciół Myszki Miki - Zaginiony lew, odc. 20 (Donald’s Lost Lion, ep. 20); serial kraj prod.USA (2006)
08:55 Domisie - Przygoda z tęczą; program dla dzieci
09:20 Bajki rosyjskie - Brudasy, strzeżcie się!, odc. 16 (Mojdodyr); film animowany kraj prod.ZSRR (1955)
09:40 Teleranek - magazyn
10:10 Młoda godzina - Gwiezdne wojny: Wojny klonów - odc. 6 (Downfall of a Droid); serial animowany kraj prod.USA (2008)
10:35 Amerykańska opowieść, cz. II - Fievel jedzie na Zachód (An American Tail: Fievel goes West); film animowany kraj prod.USA (1991)
11:55 Między ziemią a niebem ; magazyn
12:00 Anioł Pański
12:15 Między ziemią a niebem; magazyn
13:00 Wiadomości
13:10 Stół...  22'; reportaż
13:35 Świry - odc. 14 (Psych, ep. 14, Poker? I Barely Know Her); serial kryminalny kraj prod.USA (2006)
14:20 Puchar Świata w skokach narciarskich - Willingen (studio)
14:30 Puchar Świata w skokach narciarskich - Willingen (skoki)
16:25 Przed Eurowizją
17:00 Teleexpress
17:20 Ojciec Mateusz - odc. 11/13 - Zemsta - txt str.777; serial kryminalny TVP
18:10 Jaka to melodia? - wydanie specjalne - [62]; teleturniej
19:00 Wieczorynka - Kubusiowe opowieści - Gra w patyczki, odc. 33 (Book of Pooh); serial kraj prod.USA (2001)
19:30 Wiadomości
19:50 Sport
20:00 Gwiazdy Pedro's Cup
20:05 Pogoda
20:15 Ranczo - odc. 37 - Zrozumieć kobietę - txt str.777
; serial obyczajowy TVP
21:15 Zakochana Jedynka - Czas wojny, czas miłości - cz. 1 (Amore e la guerra, L' - prima puntata) - txt str.777; film fabularny kraj prod.Włochy (2007)
23:10 Uczta kinomana - Królowie Mambo (The Mambo Kings); dramat kraj prod.Francja, USA (1992)
00:55 Kolekcja kinomana - Rok komety (Year of the Comet); film fabularny kraj prod.USA (1992)
02:20 Pucuł i Grzechu - odc. 10 - Jak zostać kosmonautą; serial animowany
02:25 Wokół wielkiej sceny
02:50 Zakończenie dnia

TVP 2
05:20 Dla niesłyszących - Słowo na niedzielę
05:25 Dla niesłyszących - Radio Romans - odc. 23/32 - Spięcia; serial
05:55 Złotopolscy - odc. 1015 Mali mężczyźni; telenowela TVP
06:20 Złotopolscy - odc. 1016 Nadzieje; telenowela TVP
06:50 Ostoja - odc. 37
07:20 M jak miłość - odc. 637; serial TVP
08:15 Barwy szczęścia - odc. 215 - txt str.777; serial obyczajowy TVP
08:45 Barwy szczęścia - odc. 216; serial obyczajowy TVP;
09:15 Zacisze gwiazd - (48) Elżbieta Dzikowska
09:50 Wojciech Cejrowski- boso przez świat - Polacy na Madagaskar - txt str.777; cykl reportaży
10:20 Rodzinne oglądanie - W oku cyklonu: scenariusz katastrofy - odc. 3 (Superstorm) - txt str.777; serial dokumentalny kraj prod.Wielka Brytania (2007)
11:15 Makłowicz w podróży - Podróż 2 - Ekwador. Kraj pełen skarbów (9); magazyn kulinarny
11:45 Pucuł i Grzechu - odc. 9 - Jak spotkać miłość w autobusie; serial animowany
11:45 Gwiazdy w południe - Chartum (Khartoum) - txt str.777; dramat kraj prod.Wielka Brytania (1966)
14:00 Familiada - odc. 1599 - txt str.777; teleturniej
14:30 Złotopolscy - odc. 1017 Dochodzenia; telenowela TVP
15:10 Mini Szansa - Doda
16:10 Na dobre i na złe - odc. 355 Inne dziecko; serial TVP
17:05 Orzeł czy reszta - (7); talk-show
18:00 Program lokalny
18:30 Panorama
18:55 Sport Telegram
18:59 Pogoda
19:05 Tak to leciało! - (24); teleturniej
20:05 Kabaret Ani Mru Mru - Urodzinowy strzał w dychę (1)
21:05 Operacja Samum - txt str.777; film fabularny kraj prod.Polska (1999)
22:40 Tom Jones - gwiazda Telekamer
22:55 Z tamtej strony Wisły; film dokumentalny
24:00 Wyznania lekarzy i pielęgniarek (Confessions of doctors and nurses) kraj prod.Wielka Brytania (2002)
00:30 Panorama; STEREO
00:45 Mieczysław Karłowicz - Koncert skrzypcowy A - dur op. 8
01:20 Pokolenie '89; film dokumentalny
02:20 Włóczęga ( The Stray); film fabularny kraj prod.USA (1999)
03:55 Zakończenie dnia

Polsat
5:30 Wstawaj! Gramy! - program muzyczny
6:15 Szalony Jack, pirat - odc. 6, serial animowany, USA 1998
6:45 Miejskie szkodniki - odc. 6, serial animowany, Kanada 2008
7:15 Gadżet i Gadżetinis - odc. 17, serial animowany, Kanada 2001
7:45 Gadżet i Gadżetinis - odc. 18, serial animowany, Kanada 2001
8:15 Power Rangers - odc. 25, serial sf, USA 1999
8:45 Power Rangers - odc. 26, serial sf, USA 1999
9:15 Karolek i przyjaciele - film animowany, Francja, Luksemburg, Korea Południowa 2004
10:45 Minkey detektyw - film familijny, Kanada 2003
12:35 Król kosza - komedia, USA 1994
14:50 Gwardia Królewska - film przygodowy, USA 2000
16:45 Świat według Kiepskich - Zakazane piosenki - odc. 246, Polska 2007
17:15 Świat według Kiepskich - Ogór - odc. 248, Polska 2007
17:45 Agentki - Superfura, czyli poważny problem - odc. 6, Polska 2008
18:50 Wydarzenia
19:20 Sport
19:25 Prognoza pogody
19:30 I kto tu rządzi - Pojedynek gigantów - odc. 35, Polska 2007
20:00 CSI: Kryminalne zagadki Miami 6 - odc. 134, USA 2007
21:00 Wzór - odc. 23, USA 2005
22:00 Studio LOTTO
22:05 Mesjasz: Zemsta będzie moja - odc. 2-ost., dramat kryminalny, Wielka Brytania 2002
0:05 Zrozumieć ciszę - thriller, USA 1994
2:05 Magazyn sportowy
4:00 Tajemnice losu - program rozrywkowy, Polska 2008
5:15 TV Market

TVN
5:35 Uwaga! - magazyn reporterów
5:55 Telesklep - magazyn
8:00 Maja w ogrodzie - magazyn poradnikowy
8:30 Dzień dobry TVN - magazyn kulturalny
10:55 Kawa na ławę - magazyn
11:45 Superniania - reality show, Polska 2008
12:45 Gremliny 2 - horror komediowy, USA 1990
14:55 Mam talent! - program rozrywkowy, Polska
16:35 Co za tydzień - magazyn informacyjny
17:00 Szymon Majewski Show - Elisabeth Duda, Marta Żmuda Trzebiatowska
18:00 Niania - Konrad na zakręcie - odc. 96, Polska 2008
18:30 Niania - Córka Frani - odc. 97, Polska 2008
19:00 Fakty
19:25 Sport
19:35 Pogoda
19:45 Uwaga!
20:00 Kod Biblii - odc. 2-ost., Francja, Austria, Niemcy 2008
22:00 39 i pół - odc. 10, Polska 2008
23:00 W roli głównej - Tomasz Raczek
23:30 Seks w wielkim mieście - odc. 2/18, USA 2001
0:05 Poszukiwany przez mafię - film sensacyjny, USA 1999
1:50 Nocne granie - program rozrywkowy
2:50 Telesklep - magazyn
3:10 Uwaga! - magazyn reporterów
3:30 Nic straconego - programy powtórkowe

TV 4
05:20 Kylie Minogue "Showgirl" - koncert
06:15 Dekoratornia - magazyn
06:45 Magiczne pałeczki - amer.-niem. komedia muzyczna 1987, reż. Peter Keglevic, wyk. George Kranz, Kelly Curtis, Chico Hamilton, David Margulies
08:35 Australijskie oceanaria (6) - austral.-nowozel. serial dokumentalny
09:05 Powrót na Zaczarowaną Górę - film przygodowy USA 1995, reż. Peter Rader, wyk. Robert Vaughn, Beth Colt, Erik von Detten, Elisabeth Moss
11:00 Galileo
12:00 Kinomaniak - magazyn
12:30 Dekoratornia - magazyn
13:00 Ikony popkultury (2): Angelina Jolie - cykl dokumentalny
14:00 Dharma i Greg (3) - serial komediowy U SA
14:30 LIVE: Siatkówka kobiet - PIusLiga Kobiet: MKS Dąbrowa Górnicza - Farmutil Piła
17:00 J & J - czyli Jola i Jarek - polski reality show
18:00 Jazda Figurowa - program rozrywkowy
19:00 Galileo (34) - program popularnonaukowy
20:00 Włatcy móch (53) - polski serial animowany
20:30 Zandarm w Nowym Jorku (Le Gendarme a New York) - komedia francusko-włoska 1965, reż. Jean Girault, wyk. Louis de Funes, Genevieve Grad, Michel Galabru, Jean Lefebvre (100 min)
22:40 Hotel New Hampshire (The Hotel New Hampshire) - komediodramat amerykańsko-angieIsko-kanadyjski 1984, reż. Tony Richardson, wyk. Beau Bridges, Jodie Foster, Rob Lowe, Seth Green (103 min)
00:55 Kruk (The Crow) - horror USA 1994, reż. Alex Proyas, wyk. Brandon Lee, Ling Bai, Michael Wincott, Rochelle Davis (102 min)
03:00 Kylie Minogue "Showgirl" - koncert
03:50 TV Market - magazyn reklamowy
04:05 Zakończenie programu

TVP Info Gdańsk
06:47 Integracja; magazyn; STEREO, Dla małoletnich od lat 7
07:03 Wierzę, wątpię, szukam; STEREO, Bez ograniczeń wiekowych
07:30 Serwis Info Dzień weekend; STEREO
07:43 Pogoda Info Dzień weekend; STEREO
07:45 Panorama tygodnia
08:00 Słowo o Ewangelii
08:05 Rodno zemia
08:15 Na miedzy
08:30 Serwis Info Dzień weekend; STEREO
08:43 Pogoda Info Dzień weekend; STEREO
08:45 Ja jestem
09:00 Światowiec; magazyn turystyczny; STEREO, Bez ograniczeń wiekowych
09:30 Serwis Info Dzień weekend; STEREO
09:45 Pogoda Info; STEREO
09:50 Kosmiczna Prognoza Pogody; STEREO
09:54 Serwis sportowy; STEREO
10:01 Antysalon Ziemkiewicza; magazyn; STEREO
10:30 Serwis Info Dzień weekend; STEREO
10:50 Pogoda Info Dzień weekend; STEREO
10:52 Serwis sportowy; STEREO
11:01 Zawodowcy - Zbigniew Modej - kaskader; magazyn; STEREO
11:30 Serwis Info Dzień weekend; STEREO
11:50 Pogoda Info; STEREO
11:55 Serwis sportowy; STEREO
12:02 Telewizja Objazdowa; cykl reportaży; STEREO, Bez ograniczeń wiekowych
12:30 Serwis Info Dzień weekend; STEREO
12:44 Pogoda Info Dzień weekend; STEREO
12:47 Serwis sportowy; STEREO
12:53 Pięć minut dla zdrowia; magazyn; STEREO
13:00 Teleplotki; STEREO, Dla małoletnich od lat 12
13:30 Serwis Info Dzień weekend; STEREO
13:46 Pogoda Info; STEREO
13:52 Serwis sportowy; STEREO
14:01 Miejsca Przeklęte; cykl dokumentalny; STEREO
14:30 Serwis Info Dzień weekend; STEREO
14:50 Pogoda Info Dzień weekend; STEREO
14:53 Serwis sportowy; STEREO
15:03 Męska przygoda; magazyn; STEREO
15:30 Serwis Info Wieczór weekend; STEREO
15:48 Pogoda Info Wieczór weekend; STEREO
15:49 Listy do PRL - u - .; felieton; STEREO
16:00 Sprint przez historię Przemysława Babiarza; magazyn; STEREO
16:30 Dla niesłyszących - Serwis Info Wieczór weekend; STEREO
16:43 Pogoda Info Wieczór weekend; STEREO
16:45 Panorama
17:00 Rodno zemia - magazyn
17:16 Magazyn Świat; STEREO
17:30 Serwis Info Wieczór weekend; STEREO
17:35 Magazyn Świat; STEREO
17:56 Pogoda Info Wieczór weekend; STEREO
18:00 Panorama
18:30 Transmisja sportowa
20:30 Serwis Info Wieczór weekend; STEREO
20:45 Pogoda Info Wieczór weekend; STEREO
20:52 Młodzież kontra; widowisko; STEREO, Dla małoletnich od lat 12; 217 wydanie cyklicznego politycznego widowiska publicystycznego emitowanego na żywo z udziałem młodzieży 220 wydanie cyklicznego widowiska publicystycznego emitowanego na zywo ze studia TVP w Krakowie. W programie spotkanie z ojcem Leonem Knabitem z okazji VII Dnia Papieskiego.
21:30 Serwis Info Wieczór weekend; STEREO
21:41 Pogoda Info Wieczór weekend; STEREO
21:45 Panorama
22:00 Sport wieczorową porą
22:30 Serwis INFO wieczór - podsumowanie; STEREO
22:50 Pogoda Info Wieczór weekend; STEREO
22:55 Światowiec; magazyn turystyczny; STEREO, Bez ograniczeń wiekowych
23:24 Sportowa niedziela; STEREO
00:24 Miejsca Przeklęte; cykl dokumentalny; STEREO
00:49 Zawodowcy - Zbigniew Modej - kaskader; magazyn
01:15 Antysalon Ziemkiewicza; magazyn; STEREO
01:40 Serwis INFO wieczór - podsumowanie; STEREO
01:58 Pogoda Info Wieczór weekend; STEREO
02:02 Zakończenie dnia

TV Puls
06:00 Nowy dzień
06:30 Telezakupy
07:00 Święta, festiwale i karnawały
07:30 Dzieciaki z Einstein High
08:00 Kościół w potrzebie
08:30 Nowy dzień
09:00 Ludzie, zwierzęta i doktorzy odc.: 1
10:00 Opowieść wigilijna Muppetów
12:00 Białe wilki
14:00 Sławni i bogaci
14:30 Will & Grace odc.: 22
15:00 Will & Grace odc.: 1
15:30 Światowe rekordy Guinnessa
16:00 Najgorszy polski kierowca
17:30 Niesamowity wyścig
18:00 Niesamowite historie
18:30 Flintstonowie
19:00 Ale numer!
20:00 Lew w zimie
21:30 Evita
00:00 W dobrym towarzystwie
00:30 Wydarzenia tygodnia
01:00 Zbrodnie niedoskonałe
01:30 Wszystkie słowa dozwolone
02:00 Miód i szarańcza
02:30 Księża
03:00 Żebro Adama
03:30 Księża
04:00 Miód i szarańcza
04:30 Wszystkie słowa dozwolone
05:00 Żebro Adama
05:30 Zakończenie programu

TVN 7
06:15 Misja Martyna
07:00 Telesklep
09:00 Rodziców nie ma w domu
09:25 Inwazja
10:25 Zagubieni w tundrze
12:15 Chuck
13:15 Mayday w stratosferze dramat sensacyjny USA 1976
15:10 Fantom amerykańsko-australijski film przygodowy 1996
17:15 Miasteczko Twin Peaks - serial kryminalny USA
19:10 Kojak - serial kryminalny USA
20:05 Ucieczka z Los Angeles - film s.f. USA 1996
22:10 Krok od domu - serial kryminalny USA
23:10 Wstęp wzbroniony w zimie - dramat historyczny USA 1992
01:10 Wróżki
02:15 Laski na czacie

TV Polonia
06:00 Klan - odc. 1599; telenowela TVP; STEREO, 16:9, Dla małoletnich od lat 12
06:20 Klan - odc. 1600; telenowela TVP; STEREO, 16:9, Dla małoletnich od lat 12
06:40 Klan - odc. 1601; telenowela TVP; STEREO, 16:9, Dla małoletnich od lat 12
07:05 Klan - odc. 1602; telenowela TVP; STEREO, 16:9, Dla małoletnich od lat 12
07:25 Klan - odc. 1603; telenowela TVP; STEREO, 16:9, Dla małoletnich od lat 12
07:50 Śniadanie na podwieczorek; STEREO, Bez ograniczeń wiekowych
08:45 M jak miłość - odc. 621; serial TVP; STEREO, 16:9, Dla małoletnich od lat 12
09:30 Ziarno ; magazyn; 16:9, Bez ograniczeń wiekowych
10:00 Tajemnice Wiklinowej Zatoki - odc. 1/7 - Zasiedliny; serial animowany; Bez ograniczeń wiekowych
10:25 Słownik polsko@polski - o kulturze języka polskiego /5/; STEREO, Bez ograniczeń wiekowych
10:50 Złotopolscy - odc. 992* - Wypadek; telenowela TVP; STEREO, 16:9, Dla małoletnich od lat 12
11:15 Pamiętaj o mnie; koncert życzeń; STEREO, Bez ograniczeń wiekowych
11:25 Bzik kulturalny; magazyn; STEREO, Bez ograniczeń wiekowych
11:55 Między ziemią a niebem ; magazyn; STEREO, Bez ograniczeń wiekowych
12:00 Anioł Pański  (Anioł Pański) kraj prod.Watykan (2009); STEREO
12:15 Między ziemią a niebem ; magazyn; STEREO, Bez ograniczeń wiekowych
13:00 Transmisja Mszy Świętej - z kościoła pw. św. Wojciecha w Dobroniu; STEREO
14:05 Dom - odc. 22/25* - Miłość to tylko obietnica; serial TVP; Dla małoletnich od lat 12
15:40 Wierzyli, że wrócą...; reportaż; STEREO, Dla małoletnich od lat 12
16:10 Skarby nieodkryte - (58); program edukacyjny; STEREO, Bez ograniczeń wiekowych
16:35 Zaproszenie - Warmińska gadka; Bez ograniczeń wiekowych
17:00 Teleexpress; STEREO
17:25 Pamiętaj o mnie; koncert życzeń; STEREO, Bez ograniczeń wiekowych
17:35 Szansa na Sukces - Kasia Sobczyk; STEREO, 16:9, Bez ograniczeń wiekowych
18:25 M jak miłość - odc. 622; serial TVP; STEREO, 16:9, Dla małoletnich od lat 12
19:15 Dobranocka - Baśnie i bajki polskie - Złota kaczka; STEREO, Bez ograniczeń wiekowych
19:30 Wiadomości; STEREO
19:50 Sport; STEREO
20:05 Pogoda; STEREO
20:10 Tak czy nie? - odc. 6/12; serial TVP; STEREO, 16:9, Dla małoletnich od lat 12
21:00 Kabaret pod Egidą (2); STEREO, Dla małoletnich od lat 12
21:50 Szkoda gadać - odc. 56; program rozrywkowy; STEREO, Dla małoletnich od lat 12
22:15 Czas dla kibica - Koszykówka mężczyzn - PLK: Anwil Włocławek - Prokom Sopot; STEREO
24:00 M jak miłość - odc. 622; serial TVP; STEREO, 16:9, Dla małoletnich od lat 12
00:45 Ziarno ; magazyn; 16:9, Bez ograniczeń wiekowych
01:10 Dobranocka za oceanem - Baśnie i bajki polskie - Złota kaczka; STEREO, Bez ograniczeń wiekowych
01:30 Wiadomości; STEREO
01:50 Sport; STEREO
02:00 Tak czy nie? - odc. 6/12; serial TVP; STEREO, 16:9, Dla małoletnich od lat 12
02:45 Zaproszenie - Warmińska gadka; Bez ograniczeń wiekowych
03:10 Złotopolscy - odc. 992* - Wypadek; telenowela TVP; STEREO, 16:9, Dla małoletnich od lat 12
03:35 Pamiętaj o mnie; koncert życzeń; STEREO, Bez ograniczeń wiekowych
03:45 Dom - odc. 22/25* - Miłość to tylko obietnica; serial TVP; Dla małoletnich od lat 12
05:15 Wierzyli, że wrócą...; reportaż; STEREO, Dla małoletnich od lat 12
05:45 Rozmowy na temat... - Polska kolekcja w Paryżu  (Ewa Minge); STEREO, Bez ograniczeń wiekowych
06:00 Zakończenie dnia

Tele 5
06:35 Jeździec srebrnej szabli
07:00 Telezakupy
09:05 Bajka za bajką
09:35 Akademia fitnessu i kulturystyki
10:05 Dzikie serca
11:05 Buon appetito!
12:05 Plusy dodatnie, plusy ujemne
13:05 Australijski patrol
13:35 Tajny agent Bobby - komedia s.f. U SA 1999
15:15 S.O.S.
16:20 Pomoc domowa - komedia francusko-amerykańsko-angielska 1991
18:05 Dishdogz - film przygodowy USA 2005
20:00 Kunszt - kryminał brazylijsko-amerykański 1991
21:50 S.O.S.
22:55 Punkt G
00:05 Zwariowani Brytyjczycy
00:35 Zakazane fantazje - film erotyczny

Planete
05:45 Urodzeni w siodle
07:45 Siły powietrzne świata
08:40 Urodzeni w siodle
09:45 Kaleka 38
10:15 Geologiczne wademekum
11:15 To nie czary!
12:15 Portrety
13:15 Wschodnie klimaty
14:10 Nasza planeta
16:10 Planete Doc Review
17:10 Ushuaia, czyli oblicza Ziemi: Trzeci biegun
18:55 Bill Gates. Jak maniak komputerowy zmienił oblicze świata
20:00 Egipt. Nowe odkrycia: Ramzes II
20:45 Katastrofy lotnicze
22:40 Skazani na niebo
23:45 Kobiety z Ravensbruck
00:35 Nasza planeta
01:30 Filmowe dochodzenia

4fun.TV
6:00 4fun'ocka
7:00 Ranny ptaszek
8:00 Ranny ptaszek
9:00 Weekend specjalny
10:00 Kto się w tobie kocha?
10:30 Weekend specjalny
12:00 Parowanie
12:30 Kto się w tobie kocha?  
13:00 Parowanie
13:30 Kto się w tobie kocha?
14:00 Parowanie
14:30 Juniorki
15:00 Weekend specjalny
17:00 Hit Me
18:00 Znajdź parkę  
18:30 Kto się w tobie kocha?
19:00 Weekend specjalny
20:00 The Best of "Kartony"
21:00 Hit Me
22:00 Hit Me
23:00 The Best of "Kartony"
0:00 Kto się w tobie kocha?
1:00 Gorący akademik  
2:00 Parowanie holenderskie  
4:00 Nocny 4fun
5:00 Tattoo na lato

iTV
5:30 Morze hitów
6:40 Horoskop gwiazd
7:00 Discostacja
7:45 Morze hitów
8:00 Telesprzedaż
8:50 Discostacja Extra
9:05 Morze hitów
9:10 Discostacja Extra
9:20 Horoskop gwiazd
9:30 Telesprzedaż
10:30 Hot aerobic
11:20 Nijusy
11:35 Morze hitów
12:00 Discostacja
12:45 Polowanie na gwiazdy
13:05 Morze hitów
13:20 Nijusy
13:35 Ultrastacja
14:20 Nijusy
14:35 Morze hitów
14:50 WP.tv
15:20 Discostacja Extra
16:00 Polowanie na gwiazdy
16:35 Nijusy
16:45 Morze hitów
17:00 WP.tv
17:30 Hot aerobic
18:20 Polowanie na gwiazdy
18:40 Morze hitów
19:00 Ultrastacja
19:55 Ezo TV
22:30 WP.tv
22:45 Pasmo nocne

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.